Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2015
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga si specialist nė Drejtorinė e Traktateve dhe tė sė Drejtės ndėrkombėtare nė MPJ (1 janar – 1 gusht
2015), 331 989 lekė.
2) Tė ardhura nga paga si pedagog i jashtėm nė “Albanian University”, (1 janar – 1 gusht
2015), 199 825 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsTė ardhura si anėtar i Komitetit Shqiptar tė Birėsimeve, (1 janar – 1 gusht
2015), 25 600 lekė.
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshortja, tė ardhura nga paga si punonjėse nė ambasadėn e Shtetit tė Kuvajtit nė Tiranė, 1 203 euro.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Kredi bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 231 916 euro pėr 25 vjet, detyrimi financiar i pashlyer 230 766 euro.
2) Kredi bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 900 000 lekė pėr 48 muaj, detyrimi financiar i pashlyer, 276 781 lekė.
3) Overdraft nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 100 000 lekė, detyrimi financiar i pashlyer 85 000 lekė.
4) Bashkėshortja, kredi bankare nė njė bankė nė SHBA, 20 000 dollarė pėr 20 vjet, detyrimi financiar i pashlyer 17 843 dollarė.


DECLARED EXPENSES 2015
Expense Description
Nuk ka