Money and Power


GENERAL DATA




INITIAL DECLARATION OF ASSETS





INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga pėr vitin 2016 si gjyqtare pranė Gjykatės sė Apelit Tiranė, 1 402 546 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interests
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshorti, Z. Asim Hoxha, tė ardhura nga paga pėr vitin 2016 si specialist pranė ZVRPP, Tiranė, 756 800 lekė.
2) Vajza, Znj. Siva Hoxha, tė ardhura si inxhiniere mekanike pranė kompanisė NASON Industrial (pjesė e BIRD Construction 17007 107 Ave Edmonton, AB T5S 1G3, Canada), duke filluar nga 09.05.2016 - 31.12.2016, shuma 50 174.94 dollarė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja cash, kursime nga paga e deklarueses dhe bashkėshortit, 210 000 lekė, pjesa takuese 50 %.
2) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Raiffeisen Bank, kursime nga paga, 207 000 lekė.
3) Vajza, Znj. Siva Hoxha, aksione pranė BIRD Construction Inc, tė mbajtura nga rroga, vlera e aksioneve 1 608.04 dollarė kanadezė.
4) Vajza, Znj. Siva Hoxha, gjendja e llogarisė rrjedhėse nė TD Bank, 20 133.59 dollarė kanadezė.
5) Vajza, Znj. Siva Hoxha, gjendja e depozitės bankare nė TD Bank, 5 675.54 dollarė kanadezė.
6) Vajza, Znj. Siva Hoxha, hua pėr arsimin pranė Universitetit tė Albertės sipas aktmarrėveshjes dt. 05.01.2016 nė shumėn 12 754.14 dollarė kanadezė. Detyrimi i shlyer, 13 775.48 dollarė kanadezė. Detyrimi i mbetur pashlyer pėr shkollimin pranė Universitetit tė Albertės pėr vitet 2012-2016 ėshtė, 68 845.86 dollarė kanadezė.
7) Bashkėshorti, Z. Asim Hoxha, gjendja e llogarisė rrjedhėse pranė Raiffeisen Bank, 83 000 lekė.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description
Shpenzime pėr shkollimin e djalit, Z. Orsel Hoxha, 756 800 lekė. Kėto lekė ishin tė ardhura nga kursimet cash dhe nga llogaria rrjedhėse e deklarueses dhe bashkėshortit, 50 % secili.