Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2018
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga dhe shpėrblime si Deputet i Kuvendit tė Shqipėrisė, shuma 1 393 993 Lekė.
2) Tė ardhura nė vlerėn 1 604 350 Lekė nga dietat brenda vendit, honoraret nga pjesėmarrjet nė komisione, rimbursimet e shpenzimeve tė karburantit dhe telefonit qė rrjedhin nga statusi i Deputetit pėr vitin 2018.
3) Tė ardhura nė vlerėn 273 550 Lekė si rimbursim tė shpenzimeve tė qirasė sė banesės sė pėrfituar nga statusi i Deputetit pėr periudhėn Mars- Dhjetor 2018.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, Znj. Luljeta Nasufi, tė ardhura nė vlerėn 247 704 Lekė nga Sigurimet Shoqėrore Berat si pension pėr vitin 2018.
2) Vajza, Znj. Ina Nasufi, tė ardhura nė vlerėn 537 572 Lekė nga punėsimi pranė shoqėrisė SPIECAPAG nė Tiranė pėr periudhėn Janar-Gusht 2018.
3) Vajza, Znj. Kibela Nasufi, tė ardhura nga pagesat si asistente nė AADF Tiranė, shuma 1 030 000 Lekė.
4) Vajza, Znj. Kibela Nasufi, tė ardhura nė vlerėn 515 017 Lekė nga punėsimi nė projektin e Fondacionit Yunus Social Business Final Albania pėr periudhėn Mars-Dhjetor 2018.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Hua pa interes tė dhėnė vėllait nė vlerėn 1 000 000 Lekė, shumė e tėrhequr nga llogaria rrjedhėse e bashkėshortes pranė njė banke tė nivelit tė dytė.
2) Gjendja e llogarisė rrjedhėse pranė njė banke tė nivelit tė dytė, me burim tė ardhura nga paga si deputet ėshtė 352 483 Lekė.
3) Gjendja monetare cash, si tepricė nga kursimet e vitit 2018 ėshtė 700 000 Lekė.
4) Kredi bankare tė marrė nė njė bankė tė nivelit tė dytė pėr blerje apartamenti datė 17.12.2014 me sipėrfaqe 74.45 m2. Kredia bankare me normė interesi 4.99%, ka filluar tė shlyhet nė 15.06.2015, pėr tė cilėn nė vitin 2018 ėshtė shlyer detyrimi nė vlerėn 625 337 Lekė dhe gjendja e detyrimit tė pashlyer ėshtė 2 916 452 Lekė.
5) Bashkėshortja, Znj. Luljeta Nasufi, llogari bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė me pjesė tė pakėsuar me 1 000 000 Lekė. Shuma ėshtė tėrhequr pėr tja dhėnė vėllait tė subjektit si hua pa interes.
6) Bashkėshortja, Znj. Luljeta Nasufi, gjendje tė llogarisė bankare pranė njė banke tė nivelit tė dytė, 361 872 Lekė.


DECLARED EXPENSES 2018
Expense Description
Shpenzuar shuma 625 337 Lekė si shlyerje tė interesave dhe principalit tė kredisė bankare tė marrė nė njė bankė tė nivelit tė dytė pėr blerje apartamenti me sipėrfaqe 74.45 m2.