Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga si gjyqtar nė Gjykatėn e Apelit Tiranė, 1 225 912 lekė neto.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of Boards
1) Tė ardhura nga angazhimi si ekspert nė programin e trajnimit vazhdues tė Shkollės sė Magjistraturės, 67 875 lekė.
2) Tė ardhura nga angazhimi si ekspert i qendrės 'L.I.S.T', nė kuadėr tė projektit 'Online Portal for Legal Professionals', financuar nga Ambasada e Mbretėrisė sė Holandės, 1 074 219 lekė neto.
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshortja, znj. Megi Metalla, tė ardhura nga paga si specialiste nė Departamentin e Administratės Publike (DAP) pėr periudhėn 25.02.2014 - 31.12.2016, shuma 1 771 919 lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e kursimeve, 200 000 lekė tė cilat i shtohen shumės prej 500 000 lekėsh tė mbetura nga kursimet deri nė vitin 2015 nga ku 720.84 euro, 10 dollarė, 4 721.84 lekė dhe 5 079 lekė nė llogari tė ndryshme bankare dhe pjesa tjetėr cash.
2) Kredi bankare nė kushte lehtėsuese nė shumėn 5 000 000 lekė pėr 30 vjet, me interes 4 %, kėst mujor 24 000 lekė sipas kontratės dt. 22.09.2011. Detyrimi i shlyer, 288 355.51 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer, 4 506 575.72 lekė.
3) Bashkėshortja, znj. Megi Metalla, pronare me 100 % e njė autoveture tip 'Peugeot 208, vlera 12 500 euro. (Makina ėshtė blerė me: 845 000 lekė tė ardhura nga ekzekutimi i njė vendimi tė Gjykatės sė Shkallės sė Parė Administrative lėnė pjesėrisht nė fuqi nga vendimi i Gjykatės Administrative tė Apelit Tiranė; 1 800 euro nga shitja e makinės sė familjes tip 'Mercedes Benz'; nga kursimet si dhe kontributi i ekonomisė familjare para martese.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description
Nuk ka