Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2012
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga dhe shpėrblime nė funksionin e Presidentit pėr periudhėn janar – 24 korrik 2012 nė vlerėn 1 256 866 lekė
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja Zonja Teuta Topi, tė ardhura nga paga dhe shpėrblime nė funksionin e pėrgjegjėses sė sektorit tė Politikave tė Zhvillimit Rural nė MBUMK, janar - 24 korrik 2012, vlera 425 176 lekė.
2) Vajza Nada Topi, tė ardhura nga paga dhe shpėrblime nė Bankėn e Shqipėrisė, janar - 24 korrik 2012, nė vlerėn 734 052 lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, pakėsuar me - 4 312 2012 lekė.
2) Gjendja cash pakėsuar me - 200 000 lekė.
3) Kredi pėr shtėpi banimi nga Enti i Banesave, detyrimi financiar i pashlyer, 850 000 lekė.
4) Bashkėshortja, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, pakėsuar me - 96 753 lekė.
5) Vajza, Nada Topi, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtuar me 8 457 lekė.


DECLARED EXPENSES 2012
Expense Description
Realizuar ndėrtime banese pėr periudhėn janar – korrik 2012 nė vlerėn e paguar 5 798 012 lekė. Sipas kontratė porosisė tė datės 20. 01. 2009 pėr ndėrtim banese dykatėshe plus kat nėntokėsor, ēdo kat sipėrfaqe prej 288 m2, afat punimesh katėrvjeēar. Trualli i ndėrtimit i deklaruar mė parė me sipėrfaqe 1070 m2 nė zonėn Shkozė Tiranė. Pala e porositur shoqėria BEFITA shpk.