Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga si gjyqtar nė Gjykatėn e Apelit Tiranė, 1 385 695 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, Znj. Blerta Doēi, tė ardhura nga paga si pėrgjegjėse e Sektorit tė Ēėshtjeve Shoqėrore nė Drejtorinė e Pėrgjithshme tė Burgjeve, 840 667 lekė.
2) Bashkėshortja, Znj. Blerta Doēi, tė ardhura nga dieta dhėnė nė kuadėr tė njė vizite studimore nė UK, financuar nga EU Twinning Project Al 13 IB JH01, 1 020 euro.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e llogarisė bankare nė Raiffeisen Bank, 63 077 lekė, pjesė e regjimit martesor, 50 % me 50 % me bashkėshorten.
2) Gjendja e llogarisė bankare nė Raiffeisen Bank, shtesė 10 000 euro, gjendja totale 22 631.37 euro, pjesė e regjimit martesor, 50 % me 50 % me bashkėshorten. Kėto tė ardhura janė nga kredia e marrė nė tė njėjtėn bankė mė 14.01.2012.
3) Gjendja cash, pakėsim 10 000 euro, gjendja totale 0 euro.
4) Kredi bankare dhe hipotekė marrė nė Raiffeisen Bank mė 14.01.2012 nė shumėn 50 000 euro pėr pėrmbushjen e nevojave familjare, me afat 144 muaj, normėn interesi 4 % dhe kėst mujor 437.76 euro. Detyrimi i shlyer gjatė vitit 2016 ėshtė 3 874.41 euro principal plus 1 378.71 euro interes, detyrimi i mbetur pashlyer, 32 356.66 euro.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description
Shpenzime nė shumėn 5 253.12 euro pėr shlyerjen e kredisė marrė mė 14.01.2012.