Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga si kryetar i Gjykatės sė Apelit Tiranė, 1 530 196 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsTė ardhura si anėtar i Bordit Drejtues tė Zyrės sė Administrimit tė Buxhetit Gjyqėsor, 32 087 lekė.
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshortja, Znj. Irena Demiraj, tė ardhura nga paga si punonjėse e bibliotekės sė Fakultetit Ekonomik pėr periudhėn 19 shtator - 31 dhjetor 2016, vlera 107 122 lekė.
Payments received for obligations from third partiesTė ardhura nga shitja e automjetit mė 25.08.2016 nė vlerėn 5 000 euro, pjesa takuese 50 %.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja cash, tė ardhura nga shitja e automjetit kursime vjetore tė pagės sė deklaruesit, tė bashkėshortes dhe diferenca e kredisė sė marrė pėr vajzėn, 7 000 euro dhe 400 000 lekė, pjesa takuese 50 %.
2) Kredi bankare marrė nė 'Credins Bank' mė 07.04.2016 pėr pagesėn e studimeve tė vajzės, Znj. Juela Demiraj nė degėn Financė, fakulteti jopublik 'Bocconi', Milano, Itali, nė shumėn 20 000 euro. Nga kėto 17 000 euro kanė kaluar nė emėr tė vajzės nė llogarinė rrjedhėse nė Banca Popolare di Sondrio, Itali. Kredia ėshtė me afat 15 vjet, kėst mujor 146 euro. Detyrimi i shlyer 1 168 euro, detyrimi i mbetur pashlyer, 19 331.77 euro.
3) Overdraft pėr kartėn Visa Classic me limit kreditimi 1 000 000 lekė.
4) Vajza, Znj. Juela Demiraj, gjendja e llogarisė bankare mė 31.12.2016, nė Banca Popolare di Sondrio, Milano, 8 144.73 euro, (tė mbetura nga shuma prej 17 000 euro kaluar nga babai pas kredisė sė marrė nė njė bankė tė nivelit tė dytė).


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description
Shpenzime nė shumėn 1 168 euro pėr shlyerjen e kredisė bankare marrė nė 'Credins Bank' dytė mė 07.04.2016 pėr pagesėn e studimeve tė vajzės, Znj. Juela Demiraj nė degėn Financė, fakulteti jopublik 'Bocconi', Milano, Itali, nė shumėn 20 000 euro. Nga kėto 17 000 euro kanė kaluar nė emėr tė vajzės nė llogarinė rrjedhėse nė Banca Popolare di Sondrio, Itali.