Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2018
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nė vlerėn 2 452 643 Lekė nga paga dhe pėrfitime tė tjera financiare nga statusi i Deputetit tė Kuvendit tė Shqipėrisė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsTė ardhura nė vlerėn 217 944 Lekė nga interesat bankare tė Fondit tė Investimit nė njė bankė tė nivelit tė dytė, tė krijuar me tė ardhurat e pėrfituara nga shitja e apartamentit nė datė 16.02.2018.
Incomes from RentTė ardhura nga qiraja e shtėpisė nė Tiranė pėr vitin 2018, shuma 240 000 Lekė nga tė cilat 200 000 Lekė (qiraja e 10 muajve) ėshtė derdhur nė llogarinė personale tė bashkėshortes ndėrsa 40 000 Lekė (qiraja e dy muajve, muaj Janar dhe Dhjetor) janė marrė cash nga deklaruesi.
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshortja, Znj. Miranda Bici, tė ardhura nga paga si inxhiniere pranė Ujėsjellės Gramsh Sh.a, shuma 626 383 Lekė.
Payments received for obligations from third partiesTė ardhura nė vlerėn 5 000 000 Lekė nga shitja e apartamentit me sipėrfaqe 118.5 m2 sipas Kontratės sė Shitjes datė 16.02.2018.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Blerė njė autoveture tė tipit Audi A5, blerė nė datėn 22.10.2018 nė vlerėn 16 400 Euro, me burim tė ardhura nga paga dhe fonde nė njė llogari bankare.
2) Fond Investimi pranė njė banke tė nivelit tė dytė, tė krijuar me tė ardhurat e shitjes sė apartamentit nė datėn 16.02.2018. Fondi ėshtė shtuar me tė ardhurat e pagės sė deklaruesit pėrgjatė vitit 2018 nė shumėn 800 000 Lekė dhe ėshtė pakėsuar me 1 445 945 Lekė tė shpenzuara pėr blerjen e makinės.


DECLARED EXPENSES 2018
Expense Description
Shpenzuar shuma 16 400 Euro pėr blerjen e makinės sė tipit Audi A5 nė datėn 22.10.2018.