Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2014
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga si gjyqtare, 1 707 158 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshorti, tė ardhura neto nga aktiviteti privat si person juridik, 1 184 172 lekė, pjesa takuese 50 %.
2) Bashkėshorti, tė ardhura nga paga si administrator i njė aktiviteti privat, 900 000 lekė.
3) Bashkėshorti, tė ardhura nga dhėnia me qira e gjysmės sė objektit tė ndodhur nė Korēė, 120 000 lekė.
4) Bashkėshorti, tė ardhura nga ndihma pėr paaftėsi dhe kujdestaria mbi vajzėn, 234 000 lekė.
5) Djali, bursa tė pėrfituara nė shkollėn 9-vjeēare, 54 000 lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Kredi bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 25 000 euro, me afat 20 vjet, detyrimi financiar i pashlyer 19 037 euro.
2) Djali, llogari bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 140 898 lekė.


DECLARED EXPENSES 2014
Expense Description
Nuk ka