Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2014
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga si gjyqtar, 1 454 989 lekė.
2) Tė ardhura nga paga si pedagog i jashtėm nė Fakultetin e Drejtėsisė dhe si trajner nė Shkollėn e Magjistraturės, 18 226 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, tė ardhura nga paga si mjeke specialiste nė QSUT, 587 420 lekė.
2) Bashkėshortja, tė ardhura nga paga dhe shpėrblime si konsulente e jashtme dhe pedagoge nė Albanian University, 307 916 lekė.
3) Bashkėshortja,shpėrblime si konsulente e jashtme nė Univers-Alb, 7 280 lekė
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 79 635 lekė.
2) Depozitė kursimi e pėrbashkėt me bashkėshorten, nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 500 euro.
3) Tė ardhura nga shitja e automjetit “BMW”, 25 000 lekė.
4) Kredi bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 5 000 000 lekė me normė interesi 3 %, detyrimi financiar i pashlyer, 3 291 671 lekė.
5) Bashkėshortja, kredi bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 19 000 euro me afat 10 vjet, detyrimi financiar i pashlyer 5 726 euro.
6) Bashkėshortja, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 1 558 lekė.
7) Bashkėshortja, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 376 lekė.


DECLARED EXPENSES 2014
Expense Description
Nuk ka