Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura neto nga paga si Kryetar i Bashkisė Klos, 845 760 Lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsTė ardhura si anėtar i Kėshillit tė Qarkut, 81 396 Lekė.
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, tė ardhura nga paga me vlerė 738 291 Lekė.
2) I biri, tė ardhura me vlerė 977 950 Lekė nga ushtrimi i aktivitetit.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Shtesė me 11 095 Lekė nė llogarinė e depozitės pranė Credins Bank tė pėrbashkėt me bashkėshorten, gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 826 732 Lekė.
2) Shtesė me 9 961 Lekė nė llogarinė e depozitės pranė Credins Bank tė pėrbashkėt me bashkėshorten, gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 911 001 Lekė.
3) Pakėsim me 1 372 Lekė nė llogarinė e depozitės pranė Raiffeizen Bank, gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 30 202 Lekė.
4) Shtesė me 163 786 Lekė nė llogarinė e depozitės pranė Raiffeisen Bank, gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor ėshtė 260 391 Lekė.
5) Gjendje e pandryshuar me vlerė 10 524 Lekė nė llogarinė pranė Intesa San Paolo Bank.
6) Shtesė me 43 075 Lekė nė llogarinė rrjedhėse pranė Credins Bank nga shpėrblimi si Kėshilltar i Qarkut Dibėr. Gjendja e llogarisė nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 89 695 Lekė.
7) Bashkėshortja, pakėsim me 123 120 Lekė nė llogarinė rrjedhėse pranė Credins Bank, gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 611 099 Lekė.
8) Bashkėshortja, shtesė me 3 245 Lekė nė llogarinė pranė Credins Bank, gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor ėshtė 549 203 Lekė.
9) Bashkėshortja, gjendje depozite me vlerė 800 878 Lekė pranė Credins Bank.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description
Shlyer shuma prej 186 872 Lekė pėr kredinė me vlerė 2 000 000 Lekė, me afat 15 vjeēar dhe kėst mujor 16 909 Lekė, tė marrė pėr rikonstruksionin e apartamentit nė datė 07.05.2012 dhe me afat 09.05.2027. Gjendja e mbetur e detyrimit nė datė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 1 279 893 Lekė.