Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura tė vitit me vlerė 1 300 128 Lekė nga paga si Kryetar i Bashkisė Vlorė, nė llogarinė pranė Raiffeisen Bank.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsTė ardhura me vlerė 98 600 Lekė si anėtar i Kėshillit tė Qarkut Vlorė, nė llogarinė pranė BKT.
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshortja, tė ardhura tė vitit me vlerė 794 330 Lekė nga paga si Mjeke nė Spitalin Universitar Obstetrik Gjinekologjik Mbretėresha Geraldinė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Llogari pranė BKT, gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 65 191,66 Lekė.
2) Llogari e pėrbashkėt pranė NBG Bank, gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 347,18 Euro.
3) Llogari pranė Raiffeisen Bank e krijuar me tė ardhurat nga paga si kryetar bashkie. Gjendja e llogarisė nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė1 538 263 Lekė.
4) Llogari pranė Tirana Bank, gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 11 969,42 Lekė.
5) Llogari pranė BKT, gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 0 Lekė.
6) Bashkėshortja, gjendje llogarie pranė BKT me vlerė 50 905,53 Lekė. Burimi i krijimit tė llogarisė janė tė ardhurat nga paga.
7) Bashkėshortja, llogari e pėrbashkėt pranė NBG Bank gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 0 Euro.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description
Shlyer shuma prej 3 248 Euro pėr kredinė e pėrbashkėt me bashkėshorten me prinicpal 30 000 Euro, interes 6,15% dhe kėst mujor 232,76 Euro, marrė pranė BKT nė Mars 2007 dhe afat deri nė Mars 2027. Gjendja e mbetur e detyrimit nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 19 078,37 Euro.