Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura vjetore me vlerė 1 260 435 Lekė, nga paga dhe dietat si Kryetar i Bashkisė Berat.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsTė ardhura vjetore me vlerė 113 000 Lekė, nga shpėrblimi si anėtar i Kėshillit tė Qarkut Berat.
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipTė ardhura familjare me vlerė 4 121 511 Lekė nga shitja e prodhimeve tė fermės me sipėrfaqe 44,3 ha tė marrė me qira nga bashkėshortja pėr 99 vjet.
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, tė ardhura vjetore me vlerė 1 395 569 Lekė nga paga si punonjėse e Bankės sė Shqipėrsiė.
2) Bashkėshortja, tė ardhura vjetore me vlerė 424 800 Lekė nga punėsimi me kohė tė pjesshme nė Organizatėn Humanitare Ndėrkombėtare Misioni pa Kufij.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Pakėsim me 234 807 Lekė nė llogarinė bankare pranė Raiffeisen Bank, gjendja e tė cilės nė 01.01.2017 ishte 663 553,8 Lekė dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 428 748,52 Lekė.
2) Pakėsim me 252 Euro nė llogarinė bankare pranė Raiffeisen Bank, gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor 2016 ishte 559,82 Euro dhe nė 31 Dhjetor 2017 u bė 307,82 Euro.
3) Shtesė me 53 Euro nga interesat nė llogarinė bankare pranė SCAlbania.
4) Shtesė nga interesat me 12 498 Lekė nė llogarinė Mjelma tė tre fėmijėve, pranė Raiffeisen Bank.
5) Bashkėshortėt, detyrim financiar i papaguar me vlerė 33 000 Euro pėr huanė e marrė pa afat dhe pa interes pėr blerjen e dyqanit nė Tiranė.
6) Bashkėshortja, shtesė me 503 240 Lekė nė depozitėn pranė SCAlbania, tė ardhura nga paga vjetore si punonjėse nė Bankėn e Shqipėrisė.
7) Bashkėshortja, shtesė me 41 730 Lekė nė depozitėn pranė BKT, tė ardhura nga paga vjetore pranė organizatės humanitare ndėrkombėtare Misioni pa Kufij.
8) Bashkėshortja, shtesė me 3 019 433 Lekė nė depozitėn pranė Raiffeisen Bank, tė ardhura nga shitja e prodhimeve tė fermės.
9) Bashkėshortja, blerje e makinės bujqėsore fuoristradė karroceri me vlerė 300 000 Lekė, me tė ardhurat nga paga dhe ferma.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description
Ėshtė shlyer shuma prej 10 000 Euro pėr blerjen e apartamentit me sipėrfaqe 109 m2 nė zonėn Komuna e Parisit nė Tiranė, sipas kontratės noteriale me datė 23.03.2016. Gjendja e mbetur e detyrimit nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 12 000 Euro.