Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga, pėrfitimet e tjera financiare dhe bonuset si deputet, 3 344 417 lekė.
2) Tė ardhura nga mėsimdhėnia nė universitet, 111 852 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentTė ardhura nga qiraja e dy banesave, 120 000 lekė.
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshorti, tė ardhura nga paga si drejtor i Departamentit tė Burimeve Ujore, UKT, deri me 31.05.2016, 238 192 lekė.
2) Bashkėshorti, tė ardhura nga paga si administrator i shoqėrisė ELIT shpk, 106 560 lekė, aktiviteti I tė cilės u mbyll mė 24.05.2016.
3) Bashkėshorti, tė ardhura nga paga nė SHBA, 9 270 dollar.
4) Djali, Marko, tė ardhura nga paga nė SHBA, 1 828 dollar.
Payments received for obligations from third parties
1) Shitur mė 16.12.2015 veturė, 11 500 euro.
2) Shitur banesė nė Maj, 50 000 euro, pjesa takuese 50%.
3) Shitur tokė nė Zvėrnec, 9 054 euro.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function107%
Others
1) Mbyllur depozitė bankare nė lekė dhe euro.
2) Gjendje llogaria bankare mė 31 dhjetor, 111 853 lekė.
3) Gjendje llogaria bankare mė 31 dhjetor, 2 770 188 lekė.
4) Mbyllur llogari bankare.
5) Celur mė 27.05.2016 depozitė bankare me tė ardhura nga shitje ap., 46 088 dollar.
6) Gjendje llogaria bankare mė 31 dhjetor, 12 181 dollar.
7) Pėrfituar me dhurim nga prindėrit e bashkėshortit shtėpi banimi nė Vlorė me sip. trualli 164 m2 dhe banese 175 m2.
8) Pėrfituar me dhurim automjet me vit prodhimi 2003.
9) Bashkėshorti, mbyllur mė 24.05.2016 dy llogari bankare tė shoqėrisė ELIT shpk.
10) Bashkėshorti, gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor, 624 400 lekė.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description

1) Shlyer nė vitin 2016 -6 418 euro pėr leasing makine.
2) Shlyer nė vitin 2016 -2 556 euro pėr kredi pėr blerje ambient biznesi.
3) Shlyer nė vitin 2016 -8 400 dollar pėr kontratė qira banese nė SHBA. Detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 5 250 dollar.
4) Shlyer nė vitin 2016 -1 700 dollar pėr hua me kėste pa kontratė, marrė pėr arredim banese. Detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 1 300 dollar.