Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2018
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura neto nė vlerėn 2 451 252 Lekė nga paga, dietat, rimbursimet e shpenzimeve dhe pjesmarrjet nė komisione tė pėrfituara nga statusi i Deputetit tė Kuvendit tė Shqipėrisė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interests
1) Tė ardhura nga interesat bankare tė llogarisė pranė njė banke tė nivelit tė dytė, shuma 5 088.46 Lekė.
2) Tė ardhura nga interesat bankare tė llogarisė pranė njė banke tė nivelit tė dytė, shuma 720 Lekė.
3) Tė ardhura nga interesat bankare tė llogarisė pranė njė banke tė nivelit tė dytė, shuma 1.87 Euro.
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage Rights
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshortja, Znj. Jonita Bushati, tė ardhura nė vlerėn 223 698 Lekė nga paga pėr vitin 2018.
Payments received for obligations from third partiesTė ardhura nga shitja e makinės BMW, 3 000 Euro.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė emėr tė njė subjekti ėshtė 367 902 Lekė e shtuar me 5 088.46 Lekė nga interesat bankare.
2) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 52 058.67 Lekė e shtuar me 720 Lekė nga interesat bankare.
3) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 491.83 Euro e shtuar me 1.87 Euro nga interesat bankare.
4) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, nė emėr tė fėmijės, 1 000 Euro e shtuar me 1 000 Euro nga kontributi i prindėrve.
5) Gjendja e llogarisė bankare pranė njė bankė tė nivelit tė dytė ėshtė 1 371 Lekė, e pakėsuar me 86 925 Lekė.
6) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 5 310 Lekė e pakėsuar me 2 233 Lekė.
7) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, - 50.94 Euro e pakėsuar me 19.52 Euro.
8) Gjendje tė llogarisė bankare pranė njė banke tė nivelit tė dytė me burim tė ardhurat nga paga, 1 334 272.8 Lekė, e pakėsuar me 128 438 Lekė pėr tėrheqje dhe pagesa tė ndryshme.
9) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit ėshtė pakėsuar me 7 704 Euro. Burimi i tė ardhurave ėshtė nga shitja e makinės BMĖ (3 000 Euro), nga dietat dhe rimbursimet (1 714.75 Euro), nga derdhjet e subjektit (6 168 Euro) ndėrsa pakėsimet janė bėrė pėr likuidimin e kredisė (4 084 Euro), pėr blerje makinė Citroen (9 000 Euro) dhe tėrheqje pėr pagesa dhe shpenzimeve (3 503 Euro).
10) Gjendja monetare cash, 2 000 Euro, e pandryshuar.
11) Gjendja e aksioneve pranė njė banke tė nivelit tė dytė, e pandryshuar.
12) Pronar 100% i njė automjeti Citroen nė vlerėn 20 000 Euro, tė blerė sipas faturės datė 28.03.2018 pėr tė cilėn pagesat do tė bėhen me kėste nė bazė tė kontratės tė lidhur me njė shoqėri. Pėr vitin 2018 ėshtė likuiduar detyrimi nė vlerėn 9 000 Euro dhe mbetur detyrimi kundrejt shoqėrisė nė vlerėn 11 000 Euro.
13) Subjekti deklaron se pėr garazhdet e zotėruara nė objektin nė Sarandė nuk ka asnjė ndryshim nga sqarimi i bėrė pranė ILDKPKI-sė nė muajin Dhjetor 2018.
14) Bashkėshpronar sipas kartelės sė pasurisė, i njė njėsie shėrbimi shtesė, 1 kat me sipėrfaqe 250 m2, nė bazė tė lejes sė legalizimit datė 22.02.2018. Bashkėpronar me 6 persona tė tjerė, nė bazė tė kartelės sė pasurisė e njė ndėrtese me sipėrfaqe 250.3 m2 tė regjistruar nė 13.03.2018.
16) Kredi bankare 18 000 Euro tė marrė nė datėn 23.12.2015 pranė njė banke tė nivelit tė dytė, pėr tė cilėn ėshtė shlyer detyrimi nė vitin 2018 nė vlerėn 3 593.52 Euro dhe mbetur gjendja e detyrimit tė palikuiduar 7 752.08 Euro.
17) Subjekti sqaron se ėshtė trashėgimtar ligjor i njė tė tretės pjesė (1/
3) pas vdekjes sė babait dhe ēeljes sė trashėgimisė pėrpara noterit . Trualli me sipėrfaqe 600 m2 dhe ndėrtesė 538 m2 zotėrohej nga babai nė 1/3 pjesė. Subjekti deklaron se ka trashėguar 1/3 tė asaj qė zotėronte babai.


DECLARED EXPENSES 2018
Expense Description

1) Shpenzuar pėr vitin 2018 shuma 9 000 Euro si shlyerje e kėsteve tė detyrimit pėr blerjen e autoveturės Citroen sipas faturės datė 28.03.2018 nė vlerėn 20 000 Euro.
2) Shpenzuar shuma 3 593.52 Euro si shlyerje e principalit (3 103.52 Euro) dhe interesave (490 Euro) tė kredisė bankare tė marrė nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė datėn 23.12.2015 nė vlerėn 18 000 Euro.