Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga neto dhe pėrfitimet e tjera financiare si deputet, 1 881 240 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshortja, Znj. Arlinda Ndreu, tė ardhura nga paga si specialiste auditi nė Ministrinė e Integrimit, 820 016 lekė.
Payments received for obligations from third partiesTė ardhura pas shlyerjes sė borxhit dhėnė djalit nė vitin 2016, shuma 1 100 000 lekė. (Nė vitin 2016 i ka dhėnė djalit 2 000 000 lekė pėr zhvillimin e biznesit i cili i ka kthyer njė pjesė tė huasė).
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Detyrim pėr t'u shlyer ndaj vėllait sipas deklaratės noteriale dt. 10.12.2015, shuma 3 400 000 lekė. Nuk ėshtė shlyer asnjė kėst.
2) Kredi bankare pėr blerje apartamenti nė Golem, Kavajė marrė mė 19.06.2015 nė shumėn 50 000 euro. Detyrimi i shlyer pėr vitin 2017, shuma 4 939 euro, detyrimi i mbetur pashlyer, 43 652.29 euro.
3) Detyrim pėr t'u shlyer ndaj njė personi tė cilit i ėshtė marrė njė hua nė shumėn 50 000 euro. Nuk ėshtė shlyer asnjė kėst.
4) Bashkėshortja, Znj. Arlinda Ndreu, pronare me 20 % e njė apartamenti me sip. 90 m2, me vlerė 19 400 lekė, privatizuar nga shteti dhe paguar nga prindėrit.
5) Djali, Z. Alvin Ndreu, pakėsim i llogarisė bankare tė aktivitetit Ndreu-Inv pas kthimit tė njė pjese tė huasė marrė babait, 1 100 000 lekė.
6) Djali, Z. Alvin Ndreu, aksioner me 10 % (me vlerė 10 000 lekė) nė shoqėrinė "Innovation Cosulting".


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description

1) Shpenzime pėr shlyerjen e kredisė pėr blerje apartamenti pėr vitin 2017, shuma 4 939 euro.
2) Shpenzime pėr njė detyrim tė shlyer gjatė vitit 2017, shuma 1 542 060 lekė.