Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga, pėrfitimet e tjera financiare dhe bonuset si deputet, 2 558 555 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja zonja Lorenza Pietra Benati, tė ardhura nga paga, 37 790 euro.
2) Bashkėshortja Lorenza Pietra Benati, tė ardhura nga dividentė pranė CMP Services Srl, 17 500 euro.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function100%
Others
1) Gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor, 3 105 euro.
2) Gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor, 443 898 lekė.
3) Gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor, -13 euro.
4) Detyrime nga palė tė treta nė vlerėn 250 000 euro, prej prishjes sė kontratės sė blerjes sė vilės nė Durrės.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description

1) Shlyer nė vitin 2016 -16 989 euro pėr njė kredi pėr shtėpi nė Itali me principal 220 000 euro. Detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 48 081 euro.
2) Ėshtė mbyllur (likuiduar) kredia ndaj njė banke nė vlerė 550 000 marrė me qėllim blerje dhe rikonstruksion vile nė Durrės. Kjo vlerė ka kaluar nė emėr tė shitėsit pėrmes llogarive bankare. Tre muaj pas nėnshkrimit dhe kalimit nė llogari bankare, kontrata ėshtė prishur, dhe pala shitėse duhej tė rikthejė paratė, ku deri nė dhjetor tė 2014, janė paguar nga pala nė kontratėn e prishur vetėm 300 000 euro. Mbetet detyrim i pashlyer ndaj zoti Parid Cara vlera prej 250 000 euro. Pėr tė shlyer kredinė bankare zoti Parid Cara ka marrė njė hua tjetėr ndaj njė shoqėrie biznesi pėr vlerėn 480 000 mijė euro. Ėshtė e mbyllur huaja ndaj bankės dhe mbetet huaja ndaj njė firme biznesi ARCADIA shpk. (veprime te viteve te mėparshme) Detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 480 000 euro.