Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga si deputete, 1 408 825 lekė.
2) Tė ardhura nga pagesa nė Fakultetin e Mjekėsisė, Tiranė si pedagoge e jashtme, 23 592 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshorti, Z. Eduard Spahiu, tė ardhura nga paga nga aktiviteti si person fizik, Qendra Diagnostikuese Mjekėsore, 6 764 390 lekė.
2) Bashkėshorti, Z. Eduard Spahiu, tė ardhura nga paga neto, 797 130 lekė.
3) Bashkėshorti, Z. Eduard Spahiu, tė ardhura nga pagesa si lektor nė seminar nga Kompania Sanofi Aventis, Tiranė, 59 820 lekė.
4) Bashkėshorti, Z. Eduard Spahiu, tė ardhura nga pagesa si lektor nė seminar nga Kompania Novo-Norfisk, Tiranė, 241 euro.
Payments received for obligations from third partiesTė ardhura nga shitja e njė njėsie me sip. 74 m2 nė 12.05.2017, vlera 60 000 euro.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e llogarisė bankare nė bankėn Credins, tė ardhura nga paga si deputete dhe pedagoge e jashtme nė Fakultetin e Mjekėsisė, Tiranė, nė 31.12.2016 ishte 408 675.92 lekė, gjendja nė 31.12.2017 pakėsohet nė 378 907.72 lekė.
2) Gjendja e llogarisė sė pėrbashkėt me bashkėshortin Z. Eduard Spahiu, Master Card, nė 31.12.2016 ishte 1 547.17 euro, gjendja nė 31.12.2017 pakėsohet nė 52.91 euro.
3) Gjendja e llogarisė bankare nė bankėn Intesa Sanpaolo (dy depozitat e hapura nė vitin 2007 secila nga 500 000 lekė, janė kthyer nė njė depozitė) nė vitin 2017 ka mbetur e pandryshuar, 1 709 000 lekė.
4) Gjendja e llogarisė sė kursimit nė Intesa Sanpaolo Bank, pagesa si docente nė Universitetin Zoja e Kėshillit tė Mirė , Tiranė ka mbetur e pandryshuar, 1 471.03 euro.
5) Shtesė pasurie pas dhurimit tė bėrė nga vėllai i cili ėshtė administrator i vetėm i njė shoqėrie, i njė njėsie me sip. 175.27 m2 nė Durrės.
6) Gjendja e llogarisė bankare nė bankėn Raiffeisen hapur qė nė vitin 2007, tė ardhura nga pagat dhe konsulenca, nė 31.12.2016 ishte 72 344 lekė, gjendja nė 31.12.2017 shtohet nė 81 525.89 lekė.
7) Gjendja e llogarisė bankare nė bankėn Raiffeisen nė 31.12.2016 ishte 4 892 lekė, gjendja nė 31.12.2017 pakėsohet nė 3 092 lekė.
8) Kredi bankare marrė nė bankėn Intesa Sanpaolo nė 04.08.2015 nė shumėn 1 400 000 lekė. Detyrimi i shlyer pėr vitin 2017, shuma 242 000 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer, 809 624.92 lekė.
9) Kredi bankare marrė nė Alpha Bank nė vitin 2008 nė shumėn 20 000 euro. Detyrimi i shlyer pėr vitin 2017, shuma 4 072.09 euro principal + 215.23 euro interes. Kredia ėshtė shlyer plotėsisht.
10) Bashkėshorti, Z. Eduard Spahiu, gjendja e llogarisė sė kursimit nė Intesa Sanpaolo Bank, tė ardhura nga mėsimdhėnia dhe pagesa pėr leksione, nė 31.12.2016 ishte 1 563 euro, gjendja nė 31.12.2017 pakėsohet nė 63.4 euro.
11) Bashkėshorti, Z. Eduard Spahiu, gjendja e llogarisė sė kursimit nė Intesa Sanpaolo Bank, nė 31.12.2016 ishte 2 533 lekė, gjendja nė 31.12.2017 shtohet nė 2 539.6 lekė.
12) Bashkėshorti, Z. Eduard Spahiu, kartė e parapaguar Master Card, ka mbetur e pandryshuar nė vlerėn 1 000 lekė.
13) Bashkėshorti, Z. Eduard Spahiu, gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Abi Bank, tė ardhura nga paga nė Spitalin Rajonal, Durrės, nė 31.12.2016 ishte 164 181.88 lekė, gjendja nė 31.12.2017 shtohet nė 268 399 lekė.
14) Bashkėshorti, Z. Eduard Spahiu, gjendja e llogarisė bankare nė Alpha Bank, tė ardhura nga shitja e njėsisė nė Durrės nė vlerėn 60 000 euro, gjendja nė 31.12.2017 ėshtė 57 153.63 euro.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description

1) Shpenzime pėr shlyerjen e kredisė marrė nė bankėn Intesa Sanpaolo pėr vitin 2017, shuma 242 000 lekė.
2) Shpenzime pėr shlyerjen e kredisė marrė Alpha Bank pėr vitin 2017, shuma 4 072.09 euro principal + 215.23 euro interes.