Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga, pėrfitimet e tjera financiare dhe bonuset si deputet, 2 658 766 lekė.
2) Tė ardhura nga paga si pedagog i jashtėm nė Fakultetin e Inxhinierisė sė Ndėrtimit, 141 145 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, tė ardhura nga paga si punonjėse e Fondit tė Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor, Tiranė, 1 032 204 lekė.
2) Bashkėshortja zonja Alma Kopliku, tė ardhura si anėtare e Kėshillit Kombėtar tė Urdhrit tė Stomatologut, 35 700 lekė.
3) Vajza Klarisa Kopliku, tė ardhura nga paga si punonjėse e kompanisė "Leon Gros", Francė, 23 400 euro
4) Vajza, tė ardhura nga paga si punonjėse e kompanisė “HIQ Consulting”, 9 000 euro.
5) Vajza, tė ardhura nga kurse tė ndryshme matematike e fizike, 3 500 euro.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function105%
OthersNuk ka


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description

1) pakėsuar gjendja e parasė nė banesė, ku deklaruar edhe nė proces verbali nga Policia e Shtetit pėr grabitje banese rreth datave 27-28 Nėntor 2016, janė marrė disa sende me vlerė jo tė madhe dhe njė shumė parash nė cash, nė vlerėn 5 000 euro.
2) Vajza, blerė veturė 11 000 euro.