Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga, pėrfitimet e tjera financiare dhe bonuset si deputet, 2 442 750 lekė.
2) Pagesa kalimtare si ish nėnkryetar i kuvendit e cila pėrfundon nė Shtator 2016, 277 200 lekė.
3) Pagesa pėr dhėnie leksioni nga USAIDI, 300 dollar.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, tė ardhura nga pensioni, 176 116 lekė.
2) Vajza, Manjola Dokle, tė ardhura nga shitje ap. te Gjiri I Lalzit, 115 000 euro.
3) Vajza, Manjola Dokle, tė ardhura nga paga si mjeke nė Itali, 65 000 euro.
4) Vajza, Anika Dokle, tė ardhura nga paga si mjeke nė maternitetin "Koēo Glozheni", Tiranė, 704 107 lekė.
Payments received for obligations from third partiesPėrfituar kompensim nga kuvendi pėr tė drejta tė papaguara, sipas vendimit tė Gjykatės Administrative tė Shkallės sė Parė tė datės 16.11.2015, 1 423 000 lekė.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function171%
Others
1) Gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor 35 lekė.
2) Gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor 2 073 lekė.
3) Gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor 9 dollar.
4) Gjendje depozitė kursimi me afat 3-vjeēar deri mė 30.08.2019, 600 000 lekė.
5) Gjendje kursime cash, 400 000 lekė.
6) Vajza, Manjola Dokle, gjendja e llogarisė bankare 38 500 euro, nga tė ardhura nga shitje ap.
7) Vajza, Manjola Dokle, gjendja e llogarisė bankare 13 052 euro.
8) Vajza, Manjola Dokle, gjendja e llogarisė bankare -9 euro.
9) Vajza, Manjola Dokle, blerė ap. nė Itali, 200 000 euro, me tė ardhura dhe kredi.
10) Vajza, Anika Dokle, gjendja cash, shtuar me 100 000 lekė.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description

1) Shlyer mė 16.08.2016 total detyrimi i mbetur prej -490 000 lekė pėr kredi bankare me principal 500 000 lekė.
2) Shlyer mė 16.08.2016 total detyrimi i mbetur prej -225 000 lekė pėr overdraft i pėrdorur pėr shlyerje borxhi ndaj njė personi fizik.
3) Vajza, Manjola Dokle, blerė apartament nė Lugano vlera 200 000 euro shlyer nė vitin 2016 -40 000 euro pėr blerje ap. nė Itali. Detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 160 000 euro, i cili do shlyhet me kredi nė vitin 2017.