Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga funksioni i deputetit, 2 222 962 lekė.
2) Tė ardhura si pagesa nga Universiteti 'Marin Barleti', rreth 120 000 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsTė ardhura nga interesat e depozitės dhe bonot e thesarit nė Credins Bank, BKT, Intesa Sanpaolo Bank, Banka e Shqipėrisė, rreth 300 000 lekė.
Incomes from RentTė ardhura nga qiraja e apartamentit, 324 000 lekė.
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshortja, Znj. Elga Spaho, tė ardhura nga paga dhe puna jashtė orarit, rreth 1 020 000 lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this functionNuk ka
Others
1) Gjendja e depozitės bankare, pakėsim 8 460 euro. Kjo shumė ėshtė transferuar nė Universitetin Katolik tė Leuven, Belgjikė si pagesė shkolle pėr vajzėn. Shuma jepet nga universiteti, nė llogari tė vajzės me kėste mujore.
2) Kredi pėr blerje banesė nė vlerėn 1 760 000 lekė ndaj Entit tė Banesave. Detyrimi i shlyer pėr vitin 2017 ėshtė 64 800 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer, 275 036 lekė.
3) Bashkėshortja, Znj. Elga Spaho, pronare me 100 % e njė shtėpie 60 m2 dhe 250 m2 kopsht, trashėguar pas vdekjes sė dy prindėrve nė tetor 2014. Shtėpia ėshtė hipotekuar nė janar 2016 dhe nė vitin 2017 gjithė pronėsia ka kaluar nė emėr tė Elga Spahos pasi nė mungesė tė njė testamenti shtėpia ishte trashėguar nga Elga Spaho dhe njė trashėgimtare tjetėr.
4) Vajza, Ami Spaho, llogari rrjedhėse nė bankėn KBC, Bruksel. Nė kėtė llogari transferohen nga Universiteti Katolik Leuven 640 euro/muaj ( nė tetor 2017 janė transferuar 1 280 euro) si dhe rreth 360 euro/muaj marrė nga familja pėr tė pėrballuar strehimin (540 euro/muaj) dhe jetesėn nė Belgjikė. Fondet qė transferohen nga universiteti janė depozituar nga familja para se tė fillojė viti shkollor.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description
Shpenzime pėr shlyerjen e kredisė pėr vitin 2017, shuma 64 800 lekė.