Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga dhe pėrfitimet e tjera financiare si deputet pėr vitin 2017, shuma 2 012 142 lekė.
2) Tė ardhura mujore nga mėsimdhėnia dhe publikime nė gazeta dhe periodike tė ndryshme, 150 euro ne muaj.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsTė ardhura nga interesat e bonove tė thesarit gjatė vitit 2017, shuma 39 952.65 lekė, pjesa takuese 50 %.
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, Znj. Enkeleda Shehi, tė ardhura nga shitja e autoveturės tip 'Opel', 300 000 lekė, pjesa takuese 50 %.
2) Bashkėshortja, Znj. Enkeleda Shehi, tė ardhura neto nga paga (pėr periudhėn 1 janar - 16 mars 2017.) si Drejtore e Pėrgjithshme Ekzekutive e Autoritetit tė Mbikėqyrjes Financiare, 710 543 lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja nė llogarinė rrjedhėse nė Banka Tirana, 30 000 lekė.
2) Gjendja nė llogarinė rrjedhėse nė Bankėn Intesa SanPaolo mė 31.12.2017, ėshtė 150 000 lekė.
3) Gjendja e depozitės 12-mujore nė Bankėn Credins (depozita me vlerė 10 100 euro ėshtė ēelur mė 16.05.2011.), gjendja mė 07.02.2018 ėshtė 11 379 euro, pjesa takuese 50 %.
4) Z. Shehi deklaron se zotėron prona nė pronėsi tė familjes nė sasi tė konsiderueshme tė cilat janė depozituar pranė Komisionit tė Kthimit tė Pronave. (Nuk jepet informacion mė shumė mbi pronat).


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description
Bashkėshortja, Znj. Enkeleda Shehi, shpenzime pėr blerjen e njė autoveture tip 'BMW', 300 000 lekė, pjesa takuese 50 %.