Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura neto me vlerė 591 075 Lekė nga paga si Kryetar Bashkie, pėr periudhėn Janar-Shtator 2017.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentTė ardhura me vlerė 238 000 Lekė nga lidhja e kontratės noteriale me Vodafone Albania nė datė 22.10.2012 pėr qiradhėnien e njė sipėrfaqe toke me qėllim vendosjen e stacionit radio 'Site 643A Tomorrica' . Tė ardhurat janė depozituar pranė Union Bank dhe janė pjesė e rregjistrit familjar.
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, tė ardhura neto tė vitit me vlerė 576 222 Lekė nga paga si Drejtore e Shkollės 9 vjeēare ’70 Vjetori i Pavarėsisė’.
2) I biri, tė ardhura neto tė vitit me vlerė 416 660 Lekė nga puna si jurist.
3) E bija Znj. Endi Zotkaj, tė ardhura me vlerė 73 325 Lekė nga fitimi si administratore e objektit lloji Farmaci me NIPT L79205401H, regjistruar nė datė 5.06.2017. Tė ardhurat nga aktiviteti kanė qėnė 713 744 Lekė dhe shpenzimet 640 419 Lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Pasuri e patundshme me sipėrfaqe 1 000 m2, e regjistruar sipas kontratės tė shitblerjes me datė 5.09.2012, pjesė e rregjistrit familjar.
2) Subjekti zotėron 33% tė aksioneve tė shoqėrisė ABG Sh.p.k Albania Beverages Group Sh.p.k, me nipt K79818401U. Vlera nė lekė e zotėrimit ėshtė 33 000 Lekė dhe gjatė vitit 2017 nuk ėshtė marrė dividend.
3) Pasuria e Patundshme me sipėrfaqe 5 000 m2 arė plus ndėrtesė e regjistruar nė emėr tė firmės Perla e Tomorrit ėshtė pajisur me Leje Legalizimi nė datėn 19. 05. 2017 (prona ndodhet nė territorin e bashkisė Ēorovodė, rrethi Skrapar). Nė certifikatėn e pronėsisė sė Zyrės Vendore tė Regjistrimit tė Pasurisė sė Paluajtshme ZVRPP Skrapar , lėshuar nė datėn 21. 06. 2017 emri i pronarit ėshtė korrigjuar. Kjo pasi firma Perla e Tomorit me vendim tė Asamblesė sė Pėrgjithshme ka ndryshuar emėr duke u bėrė ABG Sh.p.k Albania Beverages Group Sh.p.k, me nipt K79818401U.
4) Bashkėshortja, shpenzim me vlerė 500 Euro nga karta e kreditit pranė Union Bank me limit 500 Euro krijuar nė datė 15.06.2015.
5) Bashkėshortja, over draft nė shumėn 50 000 Lekė pranė Union Bank, krijuar nė datė 13.05.2015.
6) I biri, over draft nė shumėn 70 000 Lekė nė llogarinė e pagės pranė Union Bank, vlera e pashlyer e detyrimit nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 69 230 Lekė dhe gjatė vitit nuk ėshtė bėrė asnjė pagesė.
7) E bija Znj. Endi Zotkaj, shitje e autoveturės tip Toyota blerė nė vitin 2015 me vlerė 280 000 Lekė dhe shitur sipas kontratės noteriale me datė 27.11.2017 dhe vlerė 4 000 Euro.
8) Gjendja e llogarisė sė biznesit tė Znj. Zotkaj pranė Union Bank pėr periudhėn Shtator-Dhjetor 2017 ėshtė 56 700 Lekė.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description

1) Shlyerje e vlerės prej 15 523,48 Euro pėr kredinė pėr blerje pajisje me vlerė 75 000 Euro, me afat 7 vjet, interes 10.8% nė vit dhe kėste mujore prej 1282,45 Euro. Kredia ėshtė marrė pranė Union Bank nė datė 24.01.2011 dhe mbaron nė 24.01.2018. Shuma e mbetur e detyrimit pėr tu shlyer nė Janar 2018 ėshtė 1282,58 Euro.
2) Shlyer shuma prej 2 000 Euro pėr detyrimin e kartės tė kreditit pranė Union Bank me limit shpenzimi deri nė 2 000 Euro.