Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga dhe pėrfitime tė tjera financiare si deputet, 2 729 807 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interests
1) Tė ardhura nga interesat bankare, 10 lekė.
2) Tė ardhura nga interesat bankare, 106 dollarė.
3) Tė ardhura nga interesat bankare, 1 euro.
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, tė ardhura nga interesat bankare, 1 euro.
2) Bashkėshortja, tė ardhura nga paga neto nga puna si administratore pranė Shtėpisė Botuese "Toena", 774 480 lekė.
3) Bashkėshortja, tė ardhura nga honorare, 34 000 lekė.
4) Vajza, Laerta Toci, tė ardhura nga paga nė Institutin e Librit dhe Promocionit, 199 800 lekė.
5) Vajza, Laerta Toci, tė ardhura nga paga e babait, 120 000 lekė.
6) Vajza, Ermela Kraja, tė ardhura nga paga si punonjėse nė Kėshillin Kombėtar tė Ujit, 719 124 lekė.
7) Vajza, Majlinda Bami, tė ardhura nga paga si punonjėse nė Bibliotekėn Kombėtare, 62 040 lekė.
8) Vajza, Meri Toci, tė ardhura nga paga pranė Shtėpisė Botuese "Toena", 266 400 lekė.
9) Vajza, Meri Toci, dhuratė nga babai, 855 000 lekė.
10) Vajza, Meri Toci, tė ardhura nga honorare, 56 300 lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function100%
Others
1) Bashkėshortja, gjendje llogari bankare, 7 056 lekė.
2) Vajza, Laerta Toci, gjendje llogari bankare, 52 018 lekė.
3) Vajza, Ermela Kraja, gjendje llogari bankare, 28 027 lekė.
4) Vajza, Majlinda Bami, gjendje llogari bankare, 78 lekė.
5) Vajza, Meri Toci, gjendje llogari bankare, 577 324 lekė.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description
Nuk ka