Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2018
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhurat nga paga si Deputete e Kuvendit tė Shqipėrisė, 3 010 486 Lekė.
2) Tė ardhura nė vlerėn 2 347 Euro si rimbursime shpenzimesh dhe dieta nga Parlamenti Europian pėr vizitat zyrtare si delegacion nė Bruksel, Shkup dhe Sofia pėr vitin 2018.
3) Tė ardhura nga paga si Pedagoge pranė Universitetit tė Elbasanit pėr vitin 2018, shuma 165 994 Lekė.
4) Tė ardhura nė vlerėn 94 736 Lekė nga paga si Pedagoge pranė Universitetit Mesdhetar tė Shqipėrisė pėr vitin 2018.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshorti, Z. Florenc Kushi, tė ardhura nga paga si Specialist pranė OSHEE-sė Elbasan, 690 379 Lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, me burim tė ardhura nga paga ėshtė 206 351 Lekė.
2) Gjendja e depozitės sė kursimit nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 2 501 287 Lekė. Burimi i tė ardhurave, transfertė fondesh nga llogaria rrjedhėse e pagės.
3) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 997 Euro.
4) Gjendja monetare cash me burim tė ardhura nga paga si deputete dhe pedagoge, 500 000 Lekė.
5) Bashkėshorti, Z. Florenc Kushi, gjendje tė llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 5 784 Lekė.


DECLARED EXPENSES 2018
Expense Description
Nuk ka