Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2014
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga si anėtar i Gjykatės Kushtetuese, 1 896 470 lekė.
2) Tė ardhura nga paga si pedagog i jashtėm, Universiteti “Luarasi”, Fakulteti i Drejtėsisė, 87 826 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentTė ardhura nga qiraja e apartamentit 2+ I, nė Tiranė, janar - qershor 2014, 300 000 lekė.
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja tė ardhura nga paga nė pozicionin Pėrgjegjėse e Arkivit nė Kuvendin e RSH nė vlerėn 797 587 lekė.
2) Vajza, tė ardhura nga bursa nė vlerėn 8 900 euro nga universiteti i Utrecht, Hollandė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Kredi nė bankė tė nivelit tė dytė me vlerė detyrimi financiar tė pashlyer - 25 991 euro, e marrė nė maj 2005 me principal 40 000 euro, afat shlyerje 20 vjet, pėr blerje apartamenti me sip. 102.4 m2 + 76.5 m2 verandė.
2) Kredi nė njė bankė tė nivelit tė dytė me vlerė detyrimi financiar 7 802 euro, e marrė nė qershor 2008, me principal 20 000 euro, afat shlyerje 10 vjet, pėr arredim ap.
3) Bashkėjetuesja, Rudina Shiroka, pronare e njė trualli me sip. 512 m2 dhe njė godinė banimi, me sip. 218 m2, nė Tiranė, trashėgimi, nga babai, Nikolin Shiroka.


DECLARED EXPENSES 2014
Expense Description

1) Detyrime tė paguara nga bashkėshortja pėr shlyerjen e njė kredie personale nė vlerėn 300 000 lekė, nė bankė tė nivelit tė dytė.
2) Detyrime nė vlerėn 10 000 euro pėr akomodim dhe jetesė tė vajzės nė universitet.