Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2014
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga si anėtar i Gjykatės Kushtetuese, 1 896 470 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshortja, tė ardhura nga paga si inspektore pranė Komisionerit Kundėr Diskriminimit, 710 280 lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Bashkėpronar me 50 %, me bashkėshorten Rudina Hoxha i njė banesė nė Shkodėr, sip. 65 m2, shitur me vlerė 3 400 000 lekė.
2) Kredi nė bankė tė nivelit tė dytė me vlerė detyrimi financiar tė pashlyer - 4 609 533 lekė, marrė nė datėn 27.05.2012, afat shlyerje 15 vjet, interes 4 %.
3) Kredi nė njė bankė tė nivelit tė dytė, detyrimi financiar i pashlyer - 233 336 lekė, marrė mė darė 14.07.2014, me principal 250 000 lekė, afat shlyerje 60 muaj, normė interesi 6 %.
4) Detyrim nė vlerėn 37 850 euro ndaj subjektit Gener-2 shpk (ish-Vigan Konstruksion dhe “Ish - Daniela sh.p.k”, pėr blerje banese.
5) Detyrim huaje 9 900 euro, ndaj shtetasit Ardian Guri.
6) Detyrim 404 145 lekė, pėr prekje overdrafti gjatė viteve 2013 – 2014.


DECLARED EXPENSES 2014
Expense Description
Nuk ka