Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga si kryetar i Gjykatės Kushtetuese, 2 215 140 lekė.
2) Tė ardhura nga paga si pedagog i jashtėm i Shkollės sė Magjistraturės, 39 320 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, tė ardhura nga paga si Nėndrejtore tek shkolla “Jeronim De Rada”, 74 450 lekė.
2) Bashkėshortja, tė ardhura nga ISSH si pagesa pėr barrėlindje, 290 416 lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function1.02
Others
1) Gjendje llogari bankare e pagės, 60 901 lekė.
2) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 15 100 005 lekė pėr kredi bankare marrė mė 02.12.2013 pėr blerje ap. dhe garazh me principal 16 800 000 lekė, afat shlyerje 20 vjet, kėst mujor 109 1118 lekė dhe interes 5.04%, bashkėshortja si dorėzanė.
3) Bashkėshortja, gjendje llogarisė bankare tė pagės, 293 116 lekė.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description
Detyrime tė paguara nė vlerėn -1 180 929 lekė pėr kredi bankare marrė mė 02.12.2013 pėr blerje apartament dhe garazh me principal 16 800 000 lekė, afat shlyerje 20 vjet, kėst mujor 109 1118 lekė dhe interes 5.04%, bashkėshortja si dorėzanė.