Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura neto me vlerė 1 361 939 Lekė nga paga si Kryetare e Bashkisė Shkodėr, nė llogarinė pranė Raiffeisen Bank.
Incomes from BonusesTė ardhura me vlerė 71 362,2 Lekė nga Advance DSA pėr shpenzime jashtė shtetit (Vjenė), nė llogarinė pranė Raiffeisen Bank.
Incomes from Advisor / Member of BoardsTė ardhura neto me vlerė 150 450 Lekė nga shpėrblimi si anėtare e Kėshillit tė Qarkut Shkodėr.
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from Rent
1) Tė ardhura me vlerė 100 000 Lekė nga qiraja e njėsisė me sipėrfaqe 20 m2 nga objekti me sipėrfaqe 116,5 m2, sipas kontratės sė qirasė me datė 21.09.2011. Objektet janė nė bashkėpronėsi dhe vlera totale e qirasė pėr tė gjithė bashkėpronarėt ėshtė 300 000 Lekė.
2) Tė ardhura me vlerė 51 000 Lekė nga qiradhėnia e njėsisė me sipėrfaqe 35,34 m2, nė bashkėpronėsi. Vlera totale e tė ardhurave nga qiraja pėr tė gjithė bashkėpronarėt ėshtė 153 000 Lekė.
3) Tė ardhura me vlerė 34 000 Lekė nga qiradhėnia e njėsisė me sipėrfaqe 50 m2 nga objekti me sipėrfaqe 116,5 m2, sipas kontratės sė qirasė me datė 14.02.2017, nė bashkėpronėsi. Vlera totale e tė ardhurave nga qiradhėnia pėr tė gjithė bashkėpronarėt ėshtė 102 000 Lekė.
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshorti Z. Fran Mejda, tė ardhura neto me vlerė 747 332 Lekė nga paga si baterist nė Korporatėn Elektroenergjitike Shqiptare OST.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
OthersNuk ka


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description
Janė shlyer shumat prej 465 994,90 Lekė principal kredie, 132 240,4 Lekė interesa dhe 10 976,4 Lekė sigurim kredie, pėr kredinė e akorduar nga Societe Generale Albania. Gjendja e principalit nė 31 Dhjetor 2016 ishte 2 608 961,22 Lekė dhe gjendja e mbetur e detyrimit pėr principalin nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 2 142 966,29 Lekė.