Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2018
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga dhe shpėrblimet si Deputet i Kuvendit tė Shqipėrisė, 2 499 919 Lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshortja, Znj. Avonila Qefalia, tė ardhura nga paga dhe shpėrblime si Shefe Sektori qė nga data 17.07.2016, pranė Ministrinė sė Brendshme, 948 000 Lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendje tė llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, burimi nga kursimet e mbetura tė vitit tė kaluar, shuma 304 204 Lekė.
2) Overdraft pėr kartė krediti nė njė bankė tė nivelit tė dytė me vlerė 600 000 Lekė. Detyrimi i likuiduar, shuma 123 100 Lekė, detyrimi i pashlyer ėshtė nė vlerėn 6 508 Lekė.
3) Bashkėshortja, Znj. Avonila Qefalia, gjendje tė llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 478 182 Lekė.
4) Vajza, Znj. Klara Qefalia, pronare 100% e njė automjeti tip Mercedes Benz A Class, 3 000 Euro.
5) Vajza, Znj. Klara Qefalia, gjendje tė llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 168 817 Lekė.


DECLARED EXPENSES 2018
Expense Description
Shpenzuar pėr vitin 2018 shuma 123 100 Lekė si detyrim tė Kartės Visa, tė disbursuara nga llogaria bankare e pagės.