Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga si Kryetar i Bashkisė Tropojė, 712 692 Lekė,
2) Tė ardhura me vlerė 927 400 Lekė, nga pagesė kalimtare si ish Deputet i Kuvendit tė Shqipėrisė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Fėmijėt, tė ardhura me vlerė 240 000 Lekė nga Instituti i Sigurimeve Shoqėrore Tiranė, si pension pas vdekjes sė bashkėshortes.
2) Bashkėjetuesja, tė ardhura vjetore me vlerė 1 245 602 Lekė nga paga si Drejtore nė Inspektoriatin Qendror.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Bashkėjetuesja Znj. Teuta Kukaj disponon shtėpi banimi 3 katėshe me sipėrfaqe 648 m2 nė lagjen nr.2 Tiranė, ndėrtuar nė vitin 1999. Shėpia ėshtė nė bashkėpronėsi me prindėrit dhe vėllezėrit dhe burimi i krijimit janė tė ardhurat nga emigracioni.
2) Bashkėjetuesja, depozitė me vlerė 1 148 364 Lekė pranė Intesa San Paolo Bank, nga paga dhe kursimet.
3) Bashkėjetuesja disponon makinė tip Daimler Chrysler, viti i prodhimit 1999 dhe blerė nė vitin 2014 pėr 900 Euro. Gjithashtu disponon njė makinė tė tipit Benz A Class, tė dyja nė bashkėpronėsi me vėllain.
4) Bashkėjetuesja, shlyer shuma prej 375 393,24 Lekė pėr kredinė me principal 5 612 000 Lekė, interes 3% dhe kėst mujor 31 282 Lekė, ēelur nė 02.10.2015 me afat deri nė 02.10.2035. Gjendja e mbetur e detyrimit nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 5 161 213 Lekė.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description
Nuk ka