Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga dhe shpėrblimet si deputet, 2 298 400 lekė.
2) Tė ardhura nga shpėrblimet nga puna si pedagog i jashtėm nė Fakultetin e Shkencave tė Natyrės, Universiteti i Tiranės, 97 500 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightTė ardhura si honorare nga botimi i teksteve mėsimore, 145 000 lekė.
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, Znj. Edlira Baraj, tė ardhura nga paga dhe shpėrblimet si pedagoge nė Universitetin Politeknik tė Tiranės dhe si pedagoge e jashtme nė Universitetin "Marin Barleti", 1 617 500 lekė.
2) Bashkėshortja, Znj. Edlira Baraj, tė ardhura nga shpėrblimet nga puna si konsulente e kompanisė 'ALBAVIA', 165 000 lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e llogarisė bankare nė Bankėn Credins, shtesė 20 986 lekė.
2) Gjendja e llogarisė bankare nė BKT, shtesė 81 200 lekė.
3) Gjendja e llogarisė bankare nė Bankėn Raiffeisen, pakėsim 866 000 lekė.
4) Gjendja e llogarisė bankare nė Bankėn Intesa San Paolo, shtesė 195 euro, pjesa takuese 50 %.
5) Gjendja e llogarisė bankare nė Bankėn Raiffeisen, e pėrbashkėt me vajzėn, Znj. Erlisa Baraj, shtesė 18 000 paund. Kėto tė ardhura janė pėrfituar si kėst nga shitja e apartamentit tė blerė nė emėr tė vajzės nė njė kohė qė vlera totale e shitjes ėshtė 55 000 euro.
6) Bashkėshortja, Znj. Edlira Baraj, gjendja e llogarisė bankare nė Bankėn Raiffeisen, pakėsim 480 euro.
7) Bashkėshortja, Znj. Edlira Baraj, gjendja e llogarisė bankare nė Bankėn Raiffeisen, shtesė 143 800 lekė.
8) Bashkėshortja, Znj. Edlira Baraj, gjendja e llogarisė bankare nė BKT, shtesė 80 100 lekė.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description
Shpenzime nė emėr tė vajzės, Znj, Erlisa Baraj pėr blerjen e nė apartamenti me sip. 77 m2 nė Vlorė. Janė paguar dy kėste pėr llogari tė 'ANSI' sh.p.k nga llogaria nė lekė nė Bankėn Raiffeisen dhe llogaria nė lekė nė Bankėn Credins pėrkatėsisht 1 200 000 lekė dhe 950 000 lekė.