Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga dhe pėrfitimet nė funksionin e deputetit, 2 531 807 lekė.
2) Tė ardhura nga pensioni parakohshėm ushtarak, 149 232 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, tė ardhura nga puna pranė Spitalit tė Traumės, Tiranė, 522 521 lekė.
2) Djali, pėrfituar nė bazė tė vendimit nr. 3281, datė 17.06.2014 tė gjykatės administrative dėmshpėrblim page si ish punonjės I Spitalit tė Traumės, Tiranė, 878 640 lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function106%
OthersNuk ka


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description
Shlyer nė vitin 2016 -3 890 euro pėr njė kredi pėr shtėpi marrė nė qershor 2014 nė emėr tė djalit me principal 30 000 euro dhe interes 4%. Detyrimi I mbetur mė 31 dhjetor 23 407 euro.