Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga dhe pėrfitimet e tjera financiare si deputet pėr vitin 2017, shuma 2 196 594 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interests
1) Tė ardhura nga interesat e depozitave bankare nė Bankėn Societe Generale Albania pėr vitin 2017, shuma 710 lekė.
2) Tė ardhura nga interesat e depozitave bankare nė Bankėn Societe Generale Albania pėr vitin 2017, shuma 606 euro.
Incomes from RentTė ardhura nga qiraja e ap. pranė Arkivit tė Shtetit, pėr vitin 2017, shuma 21 600 euro.
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Djali, Z. Rejdi Fino, tė ardhura vjetore nga paga dhe shpėrblime (pėr periudhėn janar - dhjetor 2017.) nga ANTA sh.a, 1 860 640 lekė.
2) Bashkėshortja, Znj. Diana Fino, tė ardhura si person fizik nga aktiviteti privat, tregtim me pakicė tė artikujve industrialė, 1 931 000lekė.
3) Bashkėshortja, Znj. Diana Fino, tė ardhura nga aktiviteti 'Dea Beaty' sh.p.k ku ėshtė ortake me 25%, me vendim tė Asamblesė sė Pėrgjithshme dhe sipas kontratė sė shitblerjes sė kuotave dt. 30.07.2015 pėr transferim kapitali, 7 818 euro.
Payments received for obligations from third parties
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e llogarisė bankare nė Societe Generale Albania, e pėrbashkėt me bashkėshorten, pakėsim 30 000 euro. Gjendja mė 31.12.2017 ėshtė 98 436 euro.
2) Bashkėshortja, Znj. Diana Fino, gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Bankėn Kombėtare Tregtare, (tė ardhura nga aktiviteti 'Dea Beaty' sh.p.k ku ėshtė ortake me 25%), shtesė pėr vitin 2017 shuma 7 818 euro. Gjendja totale e llogarisė nė fund tė vitit ėshtė 14 660 euro.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description
Shpenzime pėr blerjen e njė automjeti tė pėrdorur tip 'Mercedes Benz E Class E 220 d Sedan', vlera 30 000 euro, paguar nga llogaria bankare nė Societe Generale Albania.