Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga dhe pėrfitimet nė funksionin e deputetit, 2 453 235 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsTė ardhura nga interesat bankare, konvertuar nė monedhėn vendase, 69 670 lekė.
Incomes from RentTė ardhura nga qira, konvertuar nė monedhėn vendase, 30 078 396 lekė.
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsPėrfituar nga ēelje trashėgimi nga llogaria bankare e babait mė 23.04.2016, 240 577 lekė.
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshortja, tė ardhura nga paga si administratore e UFO shpk , 959 784 lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function1339%
Others
1) Shkėmbyer mė 18.02.2016 njė ap. me sip. 147 m2 nė Tiranė duke pėrfituar dy ap. me sip. 100.8 m2 dhe verandė 44 m2 dhe me sip. 40.2 m2 nė Tiranė.
2) Blerė mė 11.11.2016 pjesė trualli dhe ndėrtese (1.89% tė pronės), pėrkatėsisht 1372 m2 truall dhe 1372 m2 ndėrtesė nė Blv. Zogu I, Tiranė, 50 000 euro.
3) Marrė nė pronėsi 617.5 aksione (1.22% e aksioneve) tė shoqėrisė “Stamles”, nėpėrmjet 12 kontratave me tė tretė, pėr vlerėn totale 45 473 euro.
4) Gjendje likuiditete nė bankė mė 31 dhjetor, konvertuar nė monedhėn vendase, 25 647 296 lekė.
5) Gjendje likuiditete cash, mė 31 dhjetor, 180 000 lekė.
6) Vendosur dorėzanės nė kontratė kredie tė datės 17.06.2016 marrė nga person juridik, pėr tė cilėn ka vendosur si garanci 5 prona sipas kontratės sė hipotekimit tė datės 26.07.2016 kontratė me tė dhėna konfidenciale.
7) Vendosur dorėzanės nė kontratė kredie tė datės 12.11.2015.kontratw me tė dhėna konfidenciale
8) Vendosur dorėzanės nė kontratė kredie (overdraft) tė datės 29.12.2016 kontratė me tė dhėna kofidenciale.
9) Bashkėshortja, gjendje e likuiditeteve nė bankė mė 31 dhjetor, konvertuar nė monedhėn vendase, 247 352 lekė.
10) Bashkėshortja, vendosur dorėzanėse nė kontratė kredie tė datės 12.11.2015 kontratė me tė dhėna kofidenciale.
11) Bashkėshortja, vendosur dorėzanės nė kontratė kredie (overdraft) tė datės 29.12.2016 kontratė me tė dhėna kofidenciale.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description
Nuk ka