Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga dhe shpenzime tė tjera nga Bashkia Fier, 1 363 832 Lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsTė ardhura si anėtar i Kėshillit tė Qarkut Fier, 106 719 Lekė.
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshortja, tė ardhura nga paga pranė Drejtorisė Arsimore Rajonale Fier, 635 460 Lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendje llogarie me vlerė 1 094 063 Lekė pranė BKT, krijuar nga paga si Kryetar i Bashkisė Fier nė periudhėn 2015-2016 dhe pagesa nga Kėshilli i Qarkut Fier, e pėrbashkėt me bashkėshorten.
2) Gjendje llogarie me vlerė 3 492 331,44 Lekė pranė Raiffeisen Bank, krijuar nga paga si Kryetar i Bashkisė Fier dhe disbursimi i kredisė me vlerė 3 000 000 Lekė, e pėrbashkėt me bashkėshorten.
3) Gjendje llogarie me vlerė 2 880 397,4 Lekė pranė Credins Bank, krijuar nga tė ardhurat si Deputet i Kuvendit tė Shqipėrisė, e pėrbashkėt me bashkėshorten .
4) Kredi bankare me princial 3 000 000 Lekė, afat 60 muaj, disbursuar nė datė 27.12.2017 dhe kėst mujor 57 859 Lekė. Detyrimi i mbetur nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 3 000 000 Lekė, kėsti i parė i pagesės fillon nė 08.02.2018.
5) Bashkėshortja, gjendje llogarie me vlerė 46,56 Lekė pranė Credins Bank, krijuar nga paga pranė Drejtorisė Arsimore Rajonale Fier.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description
Nuk ka