Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2014
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga dhe pėrfitimet e tjera financiare si deputet, 2 963 229 lekė.
2) Tė ardhura si pagesė kalimtare pėr detyrėn si zėvendėskryetar nga 09.09.2009 deri 09.09.2013, 386 400 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from Rent
1) Tė ardhura qiraje nga pronat dhėnė me qira pėr lloto, pėr periudhėn 01.01.2014 deri 31.03.2014, 108 000 lekė.
2) Tė ardhura nga qiraja e pronės, 108 000 lekė.
3) Tė ardhura nga qiraja e pronės, 162 000 lekė.
4) Tė ardhura nga qiraja pėr vendosjen e njė antene tė telefonisė celulare, kontratė e lidhur mė 01.09.2008, pėr 9 vjet, 450 000 lekė.
5) Tė ardhura qiraje nga prona e vjetėr, zyrė nė oborrin e shtėpisė sė vjetėr, lėnė nga babai e rivėnė nė punė, nė proces legalizimi, 14m2, 216 000 lekė.
6) Tė ardhura qiraje nga prona nė bashkėpronėsi me xhaxhain, 108 000 lekė.
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, tė ardhura nga paga si punonjėse e administratės nė Univesitetin 'Aleksandėr Xhuvani', Elbasan. 649 319 lekė.
2) Tė ardhura nga mėsimdhėnia si pedagoge e jashtme nė Universitetin 'Aleksandėr Xhuvani', Elbasan, 71 221 lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Tėrheqje cash pėr parapagim, blerje trualli qė do realizohet gjatė vitit 2015, 650 000 lekė.
2) Kreditim nga kompani siguracioni pėr makinėn e shkatėrruar nė aksident, 840 000 lekė.


DECLARED EXPENSES 2014
Expense Description
Blerje autoveture, 1 400 000 lekė