Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga, pėrfitimet e tjera financiare dhe bonuset si deputet, 2 514 709 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from Rent
1) Tė ardhura nga qiradhėnia e ambienti tek njė bankė e nivelit tė dytė 27 000 euro.
2) Tė ardhura nga qiradhėnia e ambientit magazinė 3 840 euro.
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateTė ardhura tė bashkėshortit nga honorare, dieta , shpėrblime nga Mediavizion, 18 000 euro.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function270%
Others
1) Gjendje llogari bankare, pakėsuar me 3 142 euro.
2) Gjendje llogari bankare, pakėsuar me 68 712 lekė.
3) Bashkėshorti, gjendje llogari bankare, pakėsuar me 5 732 euro.
4) Bashkėshorti, gjendje depozitė bankare, shtuar me 521 dollar.
5) Bashkėshorti, gjendje llogari bankare, pakėsuar me 58 134 lekė.
6) Vajza, Kejda Ajazi gjendje llogari bankare, 1 141 euro, kaluar nė status aktiv pasi vajza nuk ėshtė mė e mitur mė 21.10.2016. zvogeluar llogaria me 459 euro.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description

1) Shlyer nė vitin 2016 vlera -2 187 817 lekė pėr kredi pėr shtėpi. Paguar nga njė person i familjes me mbiemėr Ajazi shuma 1 769 152 Lekė si kontribut pėr shtėpinė nė Prezė. Detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 7 502 581 lekė.
2) Shlyer nė vitin 2016 vlera -10 336 euro pėr kredi pėr blerje makine. Detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 21 168 euro.