Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2018
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga dhe pėrfitime tė tjera financiare si Deputet i Kuvendit tė Shqipėrisė, periudha Dhjetor 2017-Nėntor 2018, shuma 2 482 780 Lekė.
2) Tė ardhura nga dietat, Parlamenti Europian, 997 Euro.
3) Tė ardhura nga honoraret nga pjesmarrja e kumtesa e paraqitur nė Gorizia nė aktivitetin e Associazione Culturale eStoria nė Itali, 300 Euro.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateNuk ka
Payments received for obligations from third partiesTė ardhurat nė vlerėn 3 304 Euro, nga shitja e pjesės takuese 1/16 tė pasurisė sė paluajtshme apartament e fituar me trashėgimi, vėrtetuar shitja dhe pakėsimi I pasurisė sipas Kontratės sė Shit-Blerjes.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė dhe gjendja e depozitės kartė Visa, mbeten tė pandryshuara nė 2018.
2) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė monedhėn Lekė ėshtė shtuar me 159 389 Lekė, nė monedhėn Euro ėshtė shtuar me 6 569 Euro dhe nė monedhėn Dollarė nuk ka ndryshuar pėr vitin 2018. Gjendja e depozitės 500 000 Lekė, ėshtė transferuar nė llogaritė rrjedhėse nė monedhėn Lekė dhe Euro.
3) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, pakėsuar me 8 826 Lekė.


DECLARED EXPENSES 2018
Expense Description

1) Pėr vitin 2018, ėshtė shpenzuar shuma 1 500 Euro si principal dhe interesa tė njė huaje. Gjendja e detyrimit tė mbetur tė pashlyer nė 31 Dhjetor ėshtė 6 500 Euro.
2) Shpenzuar 1 000 Euro si shlyerje tė principalit dhe interesave tė huasė, e cila nė 31 Dhjetor 2018 ka gjendja tė detyrimit tė mbetur shumėn 3 000 Euro.