Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2018
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga si Deputet i Kuvendit tė Shqipėrisė, 2 248 054 Lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, Znj. Zhuljeta Mediu, tė ardhura nga paga si pėrgjegjėse sektori nė Ministrinė e Infrastrukturės dhe Energjisė, 923 909 Lekė.
2) Bashkėshortja, tė ardhura nga shpėrblimet si Anėtare nė Kėshillin Mbikqyrės sė shoqėrisė “Prodhim Mobilje” Sh.a, pranė Ministrisė sė Financave dhe Ekonomisė, 94 335 Lekė.
3) Vajza, Znj. Semela Mediu, tė ardhura nga paga pranė shoqėrisė “Beauty&City, 160 000 Lekė.
4) Vajza, Znj. Semela Mediu, tė ardhura nga ISSH nga leja e lindjes pėr vitin 2018, shuma 453 687 Lekė.
5) Djali, Z. Even Mediu, tė ardhura nga paga pranė Energy Community Secretariat, Vjenė pėr periudhėn Shtator-Dhjetor 2018, shuma 6 214 Euro.
Payments received for obligations from third partiesTė ardhura nga shitja e automjetit tip Volkswagen sipas kontratės datė 18.11.2018, shuma 7 000 Euro.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, me burim tė ardhurat e pagės sė bashkėshortes, 3 254 Lekė.
2) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė me burim tė ardhurat nga paga, 17 337 Lekė.
3) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, nė emėr tė bashkėshortes, 100 145 Lekė, shtesė tė ardhurat nga interesat.
4) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, e pėrdorur pėr likuidimin e kėsteve tė kredisė bankare, 21 449 Lekė.
5) Vajza, gjendje tė llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė me tė ardhura nga paga, - 1 784 Lekė.
6) Vajza, Znj. Semela Mediu, gjendje tė llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, me tė ardhura nga leja e lindjes, 3 122 Lekė.


DECLARED EXPENSES 2018
Expense Description

1) Shpenzuar pėr vitin 2018, shuma 284 524 Lekė si principal dhe interesa tė kredisė bankare tė marrė pranė njė bankė tė nivelit tė dytė. Gjendja e detyrimit tė palikuiduar nė 31 Dhjetor ėshtė 2 180 240 Lekė.
2) Shpenzuar nė vitin 2018, pėr shlyerjen e plotė tė njė kredie bankare, me burim nga tė ardhurat dhe nga gjendja e njė depozite bankare. Pėr shumėn e likuidimit tė kėsaj kredie, nuk jepet informacion.