Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2015
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga nė Kuvendin e Shqipėrisė 2 431 949 (dy milion e katėrqind e tridhjetė e njė mijė e nėntėqind e dyzet e nėntė) lekė.
Incomes from Bonuses
Incomes from Advisor / Member of Boards
Incomes from bank interestsInteresa nga depozitat 271 526 lekė.
Incomes from Rent
Incomes from Businesses and Entrepreneurship
Incomes from Shares
Incomes from Publications and Copyright
Incomes from Heritage Rights
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshortja zonja Eva Noka paga punėsim pranė Fakultetit tė Shkencave 734 069 lekė
Payments received for obligations from third parties
1) Pėrfituar nga shitja e njė automjeti 7 000 euro.
2) pėrfituar nga shitja e njė garazhi tė pa hipotekuar 1 000 000 lekė.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1)Gjendje llogari rrjedhėse 17 021 lekė.
2) gjendje depozitė 3 010 984 lekė.
3) gjendje depozitė 1 648 425 lekė.
4) Eva Noka Llogari rrjedhėse 150 700 lekė.


DECLARED EXPENSES 2015
Expense Description

1) Paguar gjatė vitit 2015 vlerėn e kredisė sė marrė pranė entit tė banesave me 198 000 lekė, vlera e mbetur pėr shlyerje 3 729 000 (tre milion e shtatėqind e njėzet e nėntė mijė) lekė.
2)Shlyer kredi pėr blerje automjeti me 682 euro, shuma fillestare e kredisė sė marrė nė 2015 ėshtė 30 000 euro.
3) blerė makinė nė vlerėn 40 000 euro ku deklaron 30 000 euro kredi dhe 10 000 euro tė mbajtura kesh nga njė makinė e shitur nė vitin 2011.