Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2013
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga si Deputet i Kuvendit tė Shqipėrisė 668 454 lekė.
2) Tė ardhura nga paga si Ministėr i Brendshėm 1 145 364 lekė.
3) Tė ardhura nga paga kalimtare pranė D.R.S.SH. Tiranė, 62 965 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshortja, tė ardhura nga paga si pedagoge pranė Fakultetit tė Shkencave Sociale 901 379 lekė.
Payments received for obligations from third partiesTė ardhura nga shitja e automjetit 3 000 euro.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function-
OthersNuk ka


DECLARED EXPENSES 2013
Expense Description

1) Blerje garazhi me sip. 70 m2, vlerė 22 400 euro, nė Rr. "Sami Frashėri", Tiranė. Nuk specifikohet burimi i financimit.
2) Blerje automjeti nga bashkėshortja me vlerė 600 000 lekė, financuar 3 000 euro nga shitja e automjetit tė vjetėr dhe pjesa tjetėr nga kursimet nga paga.
3) Detyrime tė paguara nė vlerėn 198 000 lekė pėr kredinė e Entit Kombėtar tė Banesave.