Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga dhe pėrfitimet nė funksionin e deputetit, 2 486 420 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsTė ardhura nga interesa bankare tė depozitės, 55 327 lekė.
Incomes from RentTė ardhura nga qiraja e zyrės te kullat binjake, 20 400 euro.
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshortja, tė ardhura nga paga, 845 000 lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function216%
Others
1) Gjendje llogari e pagės, pakėsuar me 90 562 lekė.
2) Gjendje llogari depozite, pakėsuar me 53 714 euro.
3) Gjendje llogari rrjedhėse, shtuar me 1 621 euro.
4) Gjendje llogari bankare, pakėsuar me 183 103 lekė.
5) Bashkėshortja, gjendje llogari e pagės, pakėsuar me 300 321 lekė.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description

1) Shlyer nė vitin 2016 -933 763 lekė pėr njė kredi bankare marrė nė vitin 2015 me principal 28 000 000 lekė dhe afat 22 vjet. Detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 26 590 520 lekė.
2) Shlyer nė vitin 2016 -30 000 euro si detyrim ndaj kompanisė sė ndėrtimit pėr blerje banese me ēmim 364 000 euro. Detyrimi I mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 134 000 euro.