Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2018
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga, shpėrblime, dieta dhe pjesmarrje nė komisionet parlamentare nė funksionin e Deputetit tė Kuvendit tė Shqipėrisė, 2 321 959 Lekė.
2) Tė adhura nga dietat jashtė vendit, shuma 750 Euro plus 240 Dollarė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentTė ardhura nga qiratė e deklaruara edhe mė parė nga subjekti, 39 600 Euro.
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshortja, Znj. Ilda Zhulali, tė ardhura nga paga pėr vitin 2018, shuma 1 839 600 Lekė.
Payments received for obligations from third partiesTė ardhura nga shitja e autoveturės Mercedes Benz 190D, vit prodhimi 1986, tė deklaruar nė vitin 2005, shuma 50 000 Lekė.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Llogari rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, me burim tė ardhura nga qiratė e deklaruara mė parė.
2) Kredi bankare tė marrė nė Shtator 2018, nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 3 500 000 Lekė, me afat shlyerje 10 vite dhe me kėst mujor 36 000 Lekė. Pėr periudhėn Tetor-Dhjetor ėshtė shlyer shuma 108 000 Lekė si principal dhe interesa dhe gjendja e detyrimit ėshtė 3 392 000 Lekė.
3) Overdraft nė njė bankė tė nivelit tė dytė, detyrimi i mbetur i pashlyer 1 890 000 Lekė, detyrimi i likuiduar, 570 000 Lekė.


DECLARED EXPENSES 2018
Expense Description

1) Shpenzuar shuma 570 000 Lekė si shlyerje e detyrimit tė overdraftit pėr vitin 2018.
2) Shpenzuar shuma 108 000 Lekė si shlyerje tė principalit dhe interesave tė kredisė bankare tė marrė nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė Shtator 2018 nė vlerėn 3 500 000 Lekė.