Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga si deputet, 2 557 803 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, Znj. Belma Ēela, tė ardhura si drejtore e shoqėrisė "Xhenis-Sh" sh.p.k, 958 786 lekė.
2) Bashkėshortja, Znj. Belma Ēela, tė ardhura nga dividentėt nga shoqėria "Xhenis-Sh" sh.p.k, 36 960 889 lekė.
3) Bashkėshortja, Znj. Belma Ēela, tė ardhura si administratore e shoqėrisė "Xhenis-Ad" sh.p.k, 319 680 lekė.
Payments received for obligations from third partiesTė ardhura nga shitja e automjetit tip 'Jeep Wrangler' mė 07.03.2017, vlera 2 000 euro.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Bashkėshortja, Znj. Belma Ēela, shpenzime pėr blerjen e automjetit tip 'MB TRAPO' dt. 22.11.2017 pėr konsullatėn e Mongolisė, vlera 42 000 euro. Blerja ėshtė bėrė me tė ardhura nga dividenti i tėrhequr nga firma 'Xhendis-Sh'.
2) Bashkėshortja, Znj. Belma Ēela, kredi nė shumėn 250 000 euro me afat 10 vjet. Shlyerja ka filluar mė 01.03.2007 dhe pėrfundon mė 01.02.2017, me normė interesi 6 %, kėst mujor 2 083 euro. Detyrimi i mbetur pashlyer, 59 606.24 euro.
3) Bashkėshortja, Znj. Belma Ēela, kredi marrė mė 16.12.2013 nė emėr tė "Xhenis-Sh" (shoqėri biznesi ku zonja Ēela ėshtė zotėruese), rimbursuar mė 30.01.2014. Vlera e kredisė 4 600 000 euro e cila mbyll kreditė e mėparshme. Detyrimi i mbetur pashlyer nė datėn 31 dhjetor , 4 299 396 euro.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description
Nuk ka