Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga paga si ministre e Integrimit Europian, 1 566 456 lekė.
2) Tė ardhura nga paga si deputete, 425 690 lekė.
3) Tė ardhura si rimbursim nga Sigurimet Shoqėrore, 35 980 lekė.
4) Tė ardhura si rimbursime diference page nga Ministria pėr Europėn dhe Punėt e Jashtme, 41 557 lekė.
5) Tė ardhura si rimbursim nga Kuvendi pėr karburant e telefon, 122 242 lekė.
6) Tė ardhura si honorare nga mbledhjet e komisioneve, 15 300 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsTė ardhura si anėtare e Bordit tė Fondit tė Zhvillimit (pėr periudhėn janar - gusht 2017.), 28 868 lekė.
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshorti, Z. Adrian Gjoni, tė ardhura nga paga si i vetėpunėsuar pranė subjektit Adrian Gjoni , (pėr periudhėn janar - dhjetor 2017.), shuma 319 680 lekė neto.
2) Bashkėshorti, Z. Adrian Gjoni, tė ardhura nga biznesi (agjenci udhėtimi) (pėr periudhėn janar-dhjetor 2017.), shuma 1 685 437.97 lekė.
3) Bashkėshorti, Z. Adrian Gjoni, tė ardhura nga punėsimi si Kėshilltar Ekzekutiv pranė Autoritetit Portual (pėr periudhėn shkurt - shtator 2017.), shuma 811 015 lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė BKT, pakėsim 406 euro, gjendja 4.09 euro.
2) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Intesa Sanpaolo, tė ardhura nga paga, komisione, dieta, rimbursime nga Kuvendi dhe Ministria e Integrimit Europian, pakėsim 391 286.66 lekė, gjendja 735 107.99 lekė.
3) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Intesa Sanpaolo nė emėr tė deklarueses dhe bashkėshortit, Z. Adrian Gjoni, pakėsim 18 euro, gjendja 173.17 euro.
4) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė BKT, pakėsim 54 720 lekė, gjendja 0 lekė.
5) Pakėsim likuiditetesh pas ndalesave qė rrjedhin nga vendimi 114/2014 i Kuvendit, 10 642 lekė.
6) Gjendja e depozitės nė emėr tė djalit nė BKT, 3 007.8 euro + 2.4 euro interesa.
7) Kredi bankare pėr shtėpinė marrė nė 16.12.2015 nė shumėn 8 800 000 lekė me afat 20 vjet, normė interesi 4.5 % dhe kėst mujor 56 088.42 lekė. Detyrimi i shlyer pėr vitin 2017, shuma 523 696.51 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer, 8 276 303.49 lekė.
8) Hua marrė nga biznesi i bashkėshortit, Z. Ardian Gjoni, person fizik nė shumėn 600 00 lekė e cila ėshtė shlyer mė 27.09.2017.
9) Kartė krediti nė BKT, detyrimi i mbetur pashlyer, 52 023.74 lekė.
10) Bashkėshorti, Z. Adrian Gjoni, gjendja e llogarisė rrjedhėse nė BKT, tė ardhura nga puna, pakėsim 36 794 lekė, gjendja 127 652.55 lekė.
11) Bashkėshorti, Z. Adrian Gjoni, gjendja e llogarisė rrjedhėse nė BKT, tė ardhura nga puna, shtesė 838 euro, gjendja 890.55 euro.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description

1) Shpenzime pėr shlyerje kredie, pėr vitin 2017, shuma 523 696.51 lekė.
1) Shpenzime pėr shlyerjen e huasė, hua e marrė nga biznesi i bashkėshortit, 600 000 lekė.