Money and Power


GENERAL DATA




INITIAL DECLARATION OF ASSETS





INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2018
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhurat nga paga si Kėshilltar i Kryeministrit deri nė Qershor 2018 janė 467 891 lekė. E ardhura mujore ėshtė 116 147 lekė.
2) Tė ardhura nga paga si Zėvendės Ministėr pėr Europėn dhe Punėt e Jashtme pėr periudhėn Qershor 2018-Dhjetor 2018 janė nė shumėn 787 033 lekė. E ardhura mujore, 116 147 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateNuk ka
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e depozitės bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė Shqipėri ėshtė 398 127.42 lekė.
3) Detyrime prej 5 640 Euro qė i referohen tyrimit pėr qiramarrjen e njė banese me sipėrfaqe 73 m2 nė Tiranė.
2) Pronar 100% i njė autoveture e tipit Audi S8 me vit prodhimi 2007, nė shumėn 5 000 euro.
3) Detyrime pėr vitin 2018 pėr qira banese nė Tiranė janė 5 640 Euro tė papaguara nga Janar 2018.


DECLARED EXPENSES 2018
Expense Description
Shpenzimet pėr vitin 2018 janė 5 640 Euro qė i referohen shlyerjes sė detyrimit pėr qiramarrjen e njė banese me sipėrfaqe 73 m2 nė Tiranė.