Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura si administrator i Ujėsjellės-Kanalizimeve, sh.a, Cėrrik, shuma 75 lekė/muaj bruto.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, Znj. Erjola Calja, tė ardhura si Drejtore e Pėrgjithshėm nė Bashkinė Cėrrik, shuma 79 120 lekė/muaj bruto.
2) Bashkėshortja, Znj. Erjola Calja, tė ardhura nga puna si punonjėse akademike e jashtme nė Universitetin "Aleksandėr Xhuvani" Elbasan pėr vitin akademik 2017-2018, shuma 68 850 lekė/vit.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Tė ardhura nga shitja mė 19.12.2017 e autoveturės tip "Porche Cayene" e vitit 2006, vlera 980 000 lekė. Autovetura ishte blerė 5 000 euro me tė ardhura bujqėsore personale dhe familjare ndėr vite.
2) Bashkėshortja, Znj. Erjola Calja, gjendja e llogarisė rrjedhėse, 600 000 lekė (kjo shumė ėshtė dhuratė pėr ditėlindjen e vajzės nė 3 vite nga gjyshėrit).


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description
Nuk ka