Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura neto nga paga nga 06.10.2015 – 15.06.2017 si inxhinier elektronik pranė shoqėrisė “ITS” sh.p.k, 70 000 lekė.
2) Tė ardhura nga paga dt. 16.06.2017 - 31.12.2017 si administrator i Ujėsjellės-Kanalizimeve sh.a, Elbasan, shuma 673 481 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsTė ardhura nga shpėrblimi pėr periudhėn 16.06.2017 - 31.12.2017 si anėtar i Kėshillit tė Administrimit tė Ujėsjellės-Kanalizimeve, sh,a, Elbasan, shuma 86 241 lekė.
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateNuk ka
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Pronar i njė apartamenti banimi me sip. 178.68 m2 nga e cila 11.3 m2 sipėrfaqe e pėrbashkėt dhe pronar i njė garazhi me sip. 21 m2 nė Tiranė, vlera totale 150 000 euro. Kjo pasuri ėshtė pėrfituar mbi bazėn e njė kontrate pėr kalim tė drejtash pasurore me dt. 05.05.2017. Shitėsit i janė paguar 50 000 euro tė cilat janė siguruar nga njė kontratė huaje me dt. 02.05.2017 me afat 5-vjeēar dhe procesverbalet e tėrheqjes sė vlerave nga huadhėnėsi. Kanė mbetur pa paguar 70 000 euro.
2) Gjendja e llogarisė sė pagės nė BKT, 535 650.46 lekė.
3) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė ABI Bank, - 23 euro.
4) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė ABI Bank, 800 lekė.
5) Kontratė huaje dt. 02.05.2017 me afat 5-vjeēar. Detyrimi i shlyer, 0 euro, detyrimi i mbetur pashlyer 8 000 euro.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description
Nuk ka