Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura nga puna si administrator i Ujėsjellės-Kanalizimeve, Gjirokastėr, shuma 86 000 lekė/muaj bruto.
2) Tė ardhura nga puna nė “ERJALBA” sh.p.k nė Gjirokastėr, shuma 19 850 lekė/muaj bruto.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsTė ardhura nga paga si kėshilltar pranė Kėshillit Bashkiak, Gjirokastėr nga viti 2015 – 10.07.2017, shuma 11 750 lekė/muaj.
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateNuk ka
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Pronar me 51 % (pasuria ėshtė nė bashkėpronėsi me bashkėshorten e cila ka 49 %), i trualli njė me sip. 190 m2 nė Gjirokastėr, vlera 924 350 lekė.
2) Pronar me 51 % (pasuria ėshtė nė bashkėpronėsi me bashkėshorten e cila ka 49 %), i njė pasurie me sip. 190 m2, bodrumi i njė godine, vlera 7 521 530 lekė.
3) Pronar me 51 % (pasuria ėshtė nė bashkėpronėsi me bashkėshorten e cila ka 49 %), i njė pasurie me sip. 215 m2, kati pėrdhese i njė pallati nė Gjirokastėr, vlera 8 511 205 lekė.
4) Pronar me 51 % (pasuria ėshtė nė bashkėpronėsi me bashkėshorten e cila ka 49 %), i njė pasurie me sip. 235 m2, kati i dytė i njė godine nė Gjirokastėr, vlera 9 302 945 lekė.
5) Pronar me 51 % (pasuria ėshtė nė bashkėpronėsi me bashkėshorten e cila ka 49 %), i njė pasurie me sip. 235 m2, kati i pestė i njė godine nė Gjirokastėr, vlera 9 302 945 lekė.
6) Pronar me 51 % (pasuria ėshtė nė bashkėpronėsi me bashkėshorten e cila ka 49 %), i njė pasurie me sip. 203 m2, shtesė kati nė Gjirokastėr, vlera 8 036 161 lekė.
7) Pronar me 51 % (pasuria ėshtė nė bashkėpronėsi me bashkėshorten e cila ka 49 %), i njė pasurie me sip. 116 m2, shtesė kati mbi objektin ekzistues nė Gjirokastėr, legalizuar mė 22.05.2017, vlera 4 592 092 lekė.
8) Pronar me 51 % (pasuria ėshtė nė bashkėpronėsi me bashkėshorten e cila ka 49 %), i njė apartamenti nė Gjirokastėr, pėrfituar me kontratė dhurimi.
9) Pronar me 51 % (pasuria ėshtė nė bashkėpronėsi me bashkėshorten e cila ka 49 %), i njė trualli me sip. 400 m2 mbi tė cilin ėshtė ndėrtuar njė shtėpi banimi me 3 kate(me sip. 145 m2 dy kate dhe 80 m2 kati i parė), vlera 16 593 190 lekė.
10) Pronar me 51 % (pasuria ėshtė nė bashkėpronėsi me bashkėshorten e cila ka 49 %), i njė pasurie me sip. 333 m2 mbi tė cilėn ėshtė ndėrtuar njė godinė 6-katėshe. Pėr tre katet e para me sip. pėrkatėsisht 130 m2, 150 m2 dhe 150 m2 ėshtė pėrfituar vėrtetimi i pronėsisė mė 07.05.2004 ndėrsa pėr katet e tjera ėshtė bėrė kėrkesa te ALUIZNI, Sarandė dhe pritet pėrfundimi i procesit tė pajisjes me certifikatė pronėsie. Vlera e kėsaj pasurie ėshtė 26 507 741 lekė.
11) Kontratė sipėrmarrje ku deklaruesi zotėron 51 % dhe bashkėshortja e tij zotėron 49 %, pėr njė truall me sip. 320 m2 regjistruar nė pronėsi tė zotit V.P.K, me nr. hipotekor dt. 18.12.2002. Aktualisht sheshi nė fjalė ėshtė parkim i hotelit. Vlera e kėsaj kontrate sipėrmarrje ėshtė 3 534 856 lekė.
12) Kredi bankare nė Raiffeisen Bank nė vlerėn 2 000 000 lekė.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description
Nuk ka